Dla Uczestników Projektu
Strona główna  >  Dla Uczestników

Nauka nie musi być nudna!

Przekonajcie się jakie możliwości oferuje Wam projekt Kompetencje kluczowe drogą
do kariery
.

Głównym celem  Projektu jest wsparcie Was we własnym rozwoju intelektualnym i osobowościowy, a także wzrost zainteresowania i rozwój kompetencji kluczowych w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, przedsiębiorczości. Kompetencje kluczowe drogą do kariery proponuje trzyletnie wsparcie, które pomoże Wam w dojrzalszym planowaniu kariery edukacyjnej i zawodowej. Przejrzyj Harmonogram!

 Zadanie Szkolne Projekty Badawcze edycja I (SPB) będziecie realizować poprzez warsztaty, ćwiczenia, doświadczenia, aktywnie wykorzystujące zdobytą przez Was wiedzę w praktyce.

Uwieńczeniem pierwszej edycji SPB w jest przygotowanie projektu badawczego, w którego realizacji wspomagać Was będą opiekunowie
z wybranych przedmiotów. Najlepsze projekty zostaną wytypowane do konkursu ponadregionalnego, zaś najlepsze zostaną nagrodzone. W ten sposób rozwiniecie swoje kompetencje kluczowe niezwykle przydatne w dorosłym życiu.

Uczestnicząc w II edycji Szkolnych Projektów Badawczych  lepiej przygotujecie się  do egzaminu kończącego szkołę i rozwiniecie umiejętności pod kątem wyboru dalszego kierunku kształcenia.

Ważnym punktem w Waszym rozwoju osobowościowym będzie miał cykl spotkań w ramach zadań  Doradztwo kompetencyjne.  Warsztaty te wspomogą Was w sytuacjach stresowych, udoskonalą techniki uczenia się i nauczą zarządzać swoim czasem.

 Dla lepszego Waszego rozwoju, aby móc ukształtować dalszą ścieżkę kształcenia i  kariery zawodowej  będziecie uczestniczyć w cyklu zajęć oraz Doradztwo zawodowe. Warsztaty te nauczą Was radzenia sobie na dzisiejszym rynku pracy

Projekt Kompetencje kluczowe drogą do kariery  ma również charakter ponadregionalny, a to zakłada współpracę wszystkich Was i Waszych szkół, by stworzyć innowacyjną sieć kooperacji międzywojewódzkiej.

W ramach Interdyscyplinarnej Akademii Naukowców oferujemy Wam niezwykłą szansę spotkań z naukowcami, pasjonatami, którzy dzięki niej odkryli swoje możliwości rozwojowe. Poznacie cenionych i znanych naukowców, pasjonatów, przedsiębiorców, którzy zarażą Was swoim zaangażowaniem w pracę i naukę. Pięć Akademii odbędzie się w różnych ośrodkach naukowych w kraju. Spotkania i zajęcia, realizowane we współpracy uczniów z naukowcami, doskonalić u Was będą techniki twórczego rozwiązywania problemów szukania niekonwencjonalnych rozwiązań. Najaktywniejszych spośród Was nagrodzimy!

Konkursy, Pikniki Młodych Naukowców oraz Turnieje Zespołów Badawczych są  nieodłączną częścią Projektu. W ramach konkursu na uczniowski projekt popularyzujący naukę jako członkowie Zespołów Badawczych przygotujecie projekt skierowany do uczniów innych szkół i zespołów badawczych, popularyzujący jedną z nauk przyrodniczo-matematycznych. Pięć najlepszych Zespołów Badawczych zostanie nagrodzonych wyjazdem na zagraniczne seminarium, konferencję lub sympozjum naukowe. Podczas Pikników Młodych Naukowców dokonacie prezentacji efektów pracy I edycji Szkolnych Zespołów Badawczych, upowszechnicie wiedzę o różnych dyscyplinach naukowych. Będzie to doskonała okazja dla Waszej Szkoły na promocję jej własnej oferty edukacyjnej.

Ważnym wydarzeniem w Waszym rozwoju edukacyjno –zawodowym będą Ponadregionalne Prezentacje Naukowe. Musicie być bardzo aktywni i twórczy, by wziąć w nich udział! Podczas sześciodniowych paneli integracyjno-naukowych najaktywniejsi będą mieć okazję do  ukazania dorobku własnej ścieżki zainteresowań naukowych, do integracji ruchu naukowego oraz rozwoju umiejętności w zakresie wystąpień publicznych.

Cztery razy w ciągu całego uczestnictwa w projekcie  będziecie mieć szansę na atrakcyjne wyjazdy edukacyjne  pn. Paszporty edukacyjne.   Będziecie mogli wziąć udział w dniach otwartych uczelni, targach
i konferencjach edukacyjnych. Miejsca wyjazdów będziecie wskazywać sami, by brać udział w interesujących Was wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, naukowym i popularnonaukowym. Samodzielne planowanie przez Was wyjazdów zaowocuje wzrostem Waszej samoświadomości i samosterowności w procesie edukacji.

W ramach wyjazdów Podróże-Innowacyjni globalnie  będziecie mieli możliwość zwiedzania innowacyjnych firm z sektorów biotechnologii, hi-tech, automatyki przemysłowej etc. oraz niedostępnych miejsc na uczelniach, jednostkach naukowo-badawczych, takich jak np. laboratoria.  Poznacie współczesne trendy rozwoju światowej nauki. Wyjazdy te pomogą Wam  zobrazować optymalną ścieżkę kariery zawodowej.

  Latem 2011 roku będziecie uczestniczyć w Letnich Tematycznych Obozach Naukowych. Będzie to obóz nie tylko szkoleniowy, ale również mający na celu umocnienie współpracy międzyuczniowskiej w czterech  wybranych województwach: pomorskim, lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. W wakacyjnej atmosferze weźmiecie udział w warsztatach, pokazach, spotkaniach  z naukowcami.  
Zajęcia rozwijać będą  Wasze zainteresowania, a szkolenie „Ja w zespole” pozwoli Wam zintegrować się z pozostałymi uczestnikami obozu. Atrakcyjny Turniej Zespołów Badawczych zakończony zostanie wyłonieniem zwycięzców, których obdarujemy  nagrodami.

Istniejące forum  i blogi, dostępne dla uczestników po zalogowaniu, pozwalają na internetowy kontakt ze sobą, jak również zjednoczy Was wszystkich, dla lepszego osiągnięcia celów projektu Kompetencje kluczowe drogą do kariery. Strona www.drogadokariery.eu  pozwala Wam również na współtworzenie jej treści.

 

»Na górę
Kontakt
WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie
os. Witosa 20
77-300 Człuchów
Polska, woj. Pomorskie
tel. (59) 834 43 72
fax. (59) 834 43 72
UE
Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzono naszą stornę 106870 razy
:: Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
x
Logowanie
login:
hasło:
Przypomnienie hasła
login:
Logowanie do strefy klienta
Znajdujesz się w miejscu umożliwiającym dostęp do strefy klienta. W celu zalogowania się wpisz w wyznaczone miejsca swój login i hasło a następnie kliknij "zaloguj się". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X"


Przywracanie utraconego hasła
Jeżeli nie pamiętasz hasła, skorzystaj z możliwości przypomnienia hasła. Wpisz swój login a następnie kliknij "przypomnij mi hasło". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X".
x
Wyszukaj w serwisie
W celu wyszukania treści w serwisie wpisz szukana frazę a nastepnie kliknij na przycisk "WYSZUKAJ". Aby zamknąć okno wyszukiwania kliknij na przycisk "X"