Aktualność "Konferencja otwierająca Projekt "

Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” jest ambitnym i długotrwałym przedsięwzięciem. Wymaga zatem solidnych przygotowań, które udało nam się właśnie zakończyć. Zwieńczyliśmy je uroczystą inauguracją Projektu podczas Konferencji otwierającej, która odbyła się 20 października 2010 r. w Wydziale Zamiejscowym w Człuchowie Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie.

 

Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz uczelnianych z JM Rektorem na czele, Koordynatorzy i członkowie zespołów innych projektów realizowanych przez Uczelnię, reprezentanci lokalnych samorządów, w tym burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło oraz wiele innych znakomitych gości. Obecni byli także, a raczej przede wszystkim dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z niemal wszystkich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w Projekcie. Cieszy nas również obecność mediów, co świadczy o szerokim zainteresowaniu działaniami zaplanowanymi na najbliższe trzy lata.

Sympozjum rozpoczął JM Rektor WSP TWP w Warszawie prof. dr hab. Julian Auleytner przypominając w swojej prelekcji pokrótce historię i drogę, jaką przeszła Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Przybliżył także specyfikę pozostałych projektów realizowanych przez Uczelnię.

Jednym z nich jest „Akademia Młodych Noblistów” – projekt skierowany do uczniów gimnazjów, ale w swej charakterystyce i założeniach wręcz bliźniaczo podobny do naszego przedsięwzięcia. O jego szczegółach opowiadał Koordynator Janusz Samarow.

Następnie przy pulpicie pojawili się Koordynator Projektu „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” Magdalena Werner oraz Superwizor ds. realizacji Projektu Grzegorz Idziak, którzy zaprezentowali zaplanowane działania i założone rezultaty.

Konferencja nie ograniczała się jedynie do prelekcji i wykładów. Był również zarezerwowany czas na indywidualne konsultacje przedstawicieli szkół z Superwizorami, z którymi na co dzień bezpośrednio współpracują.

Po konsultacjach powróciliśmy na aulę, gdzie nastąpił punkt kulminacyjny konferencji, którym było uroczyste wręczenie Certyfikatów Przystąpienia do Projektu.

Na zakończenie Superwizor ds. realizacji Projektu Renata Ropela omówiła Kompetencje kluczowe w nowoczesnej szkole. Po tym wykładzie nie było chyba na sali ani jednej osoby, która miałaby jeszcze wątpliwości, co to są kompetencje kluczowe.

Konferencja przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze, o czym świadczy wiele opinii od jej uczestników, za które serdecznie dziękujemy. Towarzyszyło jej również wiele nadziei związanych z założonymi działaniami i rezultatami. Wierzymy, że uda nam się je wspólnie osiągnąć i konferencji zamykającej Projekt towarzyszyć będą co najmniej równie pozytywne emocje.


DATA PUBLIKACJI: 2010-10-20 » Pozostałe aktualności
Galeria aktualności
»Na górę
Kontakt
WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie
os. Witosa 20
77-300 Człuchów
Polska, woj. Pomorskie
tel. (59) 834 43 72
fax. (59) 834 43 72
UE
Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzono naszą stornę 106707 razy
:: Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
x
Logowanie
login:
hasło:
Przypomnienie hasła
login:
Logowanie do strefy klienta
Znajdujesz się w miejscu umożliwiającym dostęp do strefy klienta. W celu zalogowania się wpisz w wyznaczone miejsca swój login i hasło a następnie kliknij "zaloguj się". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X"


Przywracanie utraconego hasła
Jeżeli nie pamiętasz hasła, skorzystaj z możliwości przypomnienia hasła. Wpisz swój login a następnie kliknij "przypomnij mi hasło". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X".
x
Wyszukaj w serwisie
W celu wyszukania treści w serwisie wpisz szukana frazę a nastepnie kliknij na przycisk "WYSZUKAJ". Aby zamknąć okno wyszukiwania kliknij na przycisk "X"