Aktualność "Dni Fizyki i Chemii w goleniowskim liceum"
Był wybuch wulkanu i ryczący miś. Uczniowie ZSP w Goleniowie przygotowali dla rówieśników ciekawą imprezę. Przeczytaj relację!

Aby przekonać młodzież, że z chemią i fizyką spotyka się ona na co dzień, uczniowie z zespołu badawczego z chemii oraz fizyki ZSP w Goleniowie zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek z liceum Dni Fizyki i Chemii.

Na początku odbył się konkurs chemicznym „Parada oszustów”, w którym dwuosobowe zespoły walczyły o najwyższe noty. Następnie uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Bardzo efektowne były szczególnie te pokazy, w których badali prędkość światła, napięcie powierzchniowe, właściwości CO2. W czasie wykonywania doświadczeń wybuchł także wulkan chemiczny, a gumowy miś ryczał i świecił w probówce.

Podczas szkolnych Dni Fizyki i Chemii odbyła się także ciekawa debata poświęcona energetyce jądrowej - „Elektrownie jądrowe - tak czy nie?”, w której uczestniczyli tegoroczni maturzyści.

W czasie Dni Fizyki i Chemii uczniowie mogli po raz kolejny się przekonać, że fizyka i chemia są niezbędnymi dziedzinami naszego życia.
Karolina Grygowska
opiekun zespołu badawczego z chemii

Jeżeli chcecie obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia, zerknijcie do galerii tu

DATA PUBLIKACJI: 2013-02-15 » Pozostałe aktualności
Warto doczytać
»Na górę
Kontakt
WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie
os. Witosa 20
77-300 Człuchów
Polska, woj. Pomorskie
tel. (59) 834 43 72
fax. (59) 834 43 72
UE
Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzono naszą stornę 106800 razy
:: Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
x
Logowanie
login:
hasło:
Przypomnienie hasła
login:
Logowanie do strefy klienta
Znajdujesz się w miejscu umożliwiającym dostęp do strefy klienta. W celu zalogowania się wpisz w wyznaczone miejsca swój login i hasło a następnie kliknij "zaloguj się". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X"


Przywracanie utraconego hasła
Jeżeli nie pamiętasz hasła, skorzystaj z możliwości przypomnienia hasła. Wpisz swój login a następnie kliknij "przypomnij mi hasło". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X".
x
Wyszukaj w serwisie
W celu wyszukania treści w serwisie wpisz szukana frazę a nastepnie kliknij na przycisk "WYSZUKAJ". Aby zamknąć okno wyszukiwania kliknij na przycisk "X"