Aktualność "Spotkanie ze Skłodowską w "Tygodniku Człuchowskim""
O prelekcji "Zostań noblistą" napisał "Tygodnik Człuchowski". - Po raz kolejny do Człuchowa przyjechali aktorzy, którzy na półtorej godziny wcielili się w postacie Marii i Piotra Curie. A wszystko po to, aby pokazać młodym ludziom, jak rodzą się nobliści - pisze Monika Niemczyk.

Fragment artykułu można znależć na stronie internetowej "Tygodnika Człuchowskiego" - http://czluchow.tygodnik.pl/a/czluchow-sklodowska-znowu-nas-odwiedzila

Poniżej wypowiedzi uczniów, którzy wzięli udział w krótkiej sondzie przeprowadzonej przez dziennikarkę.

Podobni do oryginału
Sylwia Małys, II klasa o profilu gastronomicznym Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie:
- To był bardzo ciekawy spektakl. Poznałam dzięki niemu wiele faktów z życia Marii Skłodowskiej-Curie. Nigdy się tym nie interesowałam i pewnie, gdyby nie to przedstawienie, nadal wiedziałabym o niej tylko tyle, że była noblistką. Nie miałam zielonego pojęcia, że musiała tak ciężko pracować na swój sukces. Aktorzy byli dodatkowo bardzo podobni do granych postaci.


Więcej takich lekcji
Monika Wirkus, II klasa o profilu hotelarskim Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie:
- Z żadnej książki nie dowiedziałabym się tylu rzeczy na temat tej sławnej Polki. Ani chwili podczas przedstawienia się nie nudziłam. Podobało mi się to, że było ono przeplatane scenkami z filmu o Marii Skłodowskiej-Curie. Ogólnie pomysł na taką formę spędzania lekcji uważam za bardzo udany i byłoby fajnie, gdybyśmy mogli częściej uczestniczyć w tego typu projektach.

tekst i fot.
Monika Niemczyk
"Tygodnik Człuchowski"

DATA PUBLIKACJI: 2011-11-16 » Pozostałe aktualności
»Na górę
Kontakt
WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie
os. Witosa 20
77-300 Człuchów
Polska, woj. Pomorskie
tel. (59) 834 43 72
fax. (59) 834 43 72
UE
Strona internetowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Odwiedzono naszą stornę 106707 razy
:: Powered by multiCMS :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia
x
Logowanie
login:
hasło:
Przypomnienie hasła
login:
Logowanie do strefy klienta
Znajdujesz się w miejscu umożliwiającym dostęp do strefy klienta. W celu zalogowania się wpisz w wyznaczone miejsca swój login i hasło a następnie kliknij "zaloguj się". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X"


Przywracanie utraconego hasła
Jeżeli nie pamiętasz hasła, skorzystaj z możliwości przypomnienia hasła. Wpisz swój login a następnie kliknij "przypomnij mi hasło". Aby zamknąć okno logowania kliknij na przycisk "X".
x
Wyszukaj w serwisie
W celu wyszukania treści w serwisie wpisz szukana frazę a nastepnie kliknij na przycisk "WYSZUKAJ". Aby zamknąć okno wyszukiwania kliknij na przycisk "X"